Únor 2013

Knižní průvodce zdarma

18. února 2013 v 20:26 | ipot
Jestli rádi cestujete a používáte průvodce, jako třeba Lonely Planet - a jestli je používáte už stažené jako eknihy - pak se vám možná bude hodit tip, kde si průvodce po různých zemích zadarmo stáhnout. Rovnou říkám, že to nejsou Lonely Planet - to by asi nebylo úplně košer - ale průvodce WikiVoyage.
Možná WikiVoyage znáte - je tam spousta tipů na cestování po různých zemích, ale stáhnout je odtud jako knihu je docela problematické, protože když chcete dát všechny texty o jedné zemi do jedné e-knihy, musíte je vkládat stránku po stránce ručně. Naštěstí ale existuje jiný web, GuidesEbooks, kde jedním tlačítkem připravíte prázdnou knihu, druhým tam vložíte všechny stránky WikiVoyage patřící k jedné zemi a třetím přejdete na stránku ke stažení e-knihy.
Výhodou takového průvodce je, že není zastaralý, nevýhodou může být, že není profesionálně editovaný. Ale za vyzkoušení to stojí, protože to nic nestojí Smějící se.
A ještě odkazy: Buď můžete nejdřív mrknout na WikiVoyage nebo jít rovnou na GuidesEbooks a tam si vybrat zemi a pak připravit a stáhnout svého průvodce na cesty. Snad oba tyhle weby budou jednou mluvit i česky.