Pro život (téměř) věčný

13. ledna 2008 v 20:31 | ipot
Prodloužení lidského života je věčným snem lidstva - a klade si je za cíl nejen cryogenika. Podle Aubreye de Greye se nemusíte hned nechat zmrazit - což vás navíc stejně jen posune v čase (tedy, pokud se to zdaří) - a pak se o vaši dlouhověkost budou muset postarat další technologie budoucnosti. Ovoce totiž může přinést i jeho teorie stárnutí postavená na mitochondriálních volných radikálech.

Aubrey de Grey se narodil v roce 1963 v Londýně, nyní žije a pracuje v Cambridge. Oblastí jeho zájmu je stárnutí lidí - a ještě spíše - možnosti, jak mu zabránit. Grey je přesvědčen, že lidstvo již dnes disponuje vědomostmi potřebnými k vytvoření léků proti stárnutí, ale velký problém spočívá v nedostatku financí na tento výzkum. On sám pak pracuje, jak říká, na výzkumu vedlejších efektů metabolismu, které nás v konečném důsledku zabijí.
Podle Greye existuje 7 základních příčin stárnutí a smrti:
1) Mutace buněčných jader způsobující rakovinu
2) Mitochondriální mutace (mitochondrie se v buňkách starají o dodávky energie)
3) Zbytky nepotřebných proteinů, které byly v buňkách rozloženy
4) Zbytky nepotřebných proteinů rozložených mimo buňky
5) Ztráta nenahraditelných buněk (tedy buněk, které se samy neobnovují)
6) Stárnutí buněk - ztráta schopnosti se dělit a realizovat své funkce
7) Nevhodné vnější propojení buněk - zesilování vazeb může vést např. k menší elasticitě orgánů
Pokud by se podařilo uvedené problémy alespoň částečně vyřešit, lidský život by se mohl výrazně prodloužit - i o stovky let.
Pokud vás téma prodloužení života zaujalo a umítě anglicky, zamiřte na další stránky věnované Aubrei de Greyovi a jeho práci - např. na článek na CBS News, na informace o jeho knize nebo na příslušné heslo ve Wikipedii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 wduoefbuhvk wduoefbuhvk | E-mail | Web | 23. května 2009 v 11:41 | Reagovat

6DG30g  <a href="http://auhelinztaxm.com/">auhelinztaxm</a>, [url=http://tvnbdqsrzlby.com/]tvnbdqsrzlby[/url], [link=http://jhepfuvgcary.com/]jhepfuvgcary[/link], http://bcuqohqduvot.com/

2 wkqxtre wkqxtre | E-mail | Web | 27. května 2009 v 20:52 | Reagovat

koofR8  <a href="http://bnrbeegdkyvl.com/">bnrbeegdkyvl</a>, [url=http://wvnerzgisjsv.com/]wvnerzgisjsv[/url], [link=http://rpgxhxiiaany.com/]rpgxhxiiaany[/link], http://lepamaramjdt.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama