Prosinec 2007

Tip na Silvestra - překvapte okolí mražením

22. prosince 2007 v 9:37 | ipot
Závěr roku člověka - tedy mě - a předpokládám, že i vás - svádí k nejrůznějším nevážným myšlenkám. Na tuhle mě přivedla stránka, díky níž můžete vytisknout smlouvu na zmražení komukoli - a buď ho překvapit, naštvat nebo pobavit :-).

Zajímavé informace o hibernaci živočichů

15. prosince 2007 v 22:27 | ipot
Věděli jste, že želvy dokáží přežít v hibernovaném stavu pod vodou bez dýchání až 4 dny? A že další živočichové dokáží přežít mráz buď díky svým tělům, jež vydrží mražení mimobuněčných tekutin, nebo postupům, jež brání mrznutí těchto tekutin i při nízkých teplotách?

Mražení lidí u Oskara... Pardon, u Vodafonu

10. prosince 2007 v 23:38 | ipot
Téma hibernace lidí zřejmě zaujalo i lidi z týmu tvořícího časopis ČiliChili Vodafonu. Na straně 14 prosincového vydání začíná dvoustránkový článek s názvem Dusík tvůj tě spasí. No, pravda - na první stránce je vlastně skoro jen obrázek.

Trochu šílená teorie o podvodu

5. prosince 2007 v 21:34 | ipot
Dneska mi jeden kámoš vyrazil dech. Prý může být všechno jinak: Projekt IceLift prý původně byl podvod, kterým chtěli majitelé vytáhnout z důvěřivců peníze, ale pak se lekli odhalení, a tak se teď tváří jako reklama na knížku.

Lidské tělo ne - ale jednotlivé orgány lze konzervovat bezpečně

1. prosince 2007 v 18:02 | ipot
Společnost Medicína pro 21. století (21st Century Medicine) nabízí unikátní řešení pro dlouhodobé uchování lidských orgánů v životaschopném stavu. K čemu je to dobré? Ne, nenavrhují, že člověka rozeberou na orgány, zakonzervují a po 50 letech zase odkonzervují a složí dohromady, ale pro transplantace se jejich metody mohou hodit sakra dobře.