Časopis Týden podezírá firmu IceLift z podvodu

25. listopadu 2007 v 8:38 | ipot
Pod titulkem "Zmrazíme vás a snad i rozmrazíme" vyšel tento týden v pondělí (19. 11.) článek o projektu hibernace lidí IceLift v časopise Týden. Cituje řadu odborníků i mluvčí IceLiftu a k projektu se staví dost skepticky.

Čtení je to opravdu zajímavé. Možnost hibernace v článku Denisy Hanuskové odmítá například Martin Balík, anesteziolog Všeobecné fakultní nemocnice. "Nevyhnutelně dojde ke komplikacím vedoucím k úmrtí pacienta, a to mnohem dříve, než uplyne oněch zmiňovaných 50 let," cituje článek Martina Balíka. "Vážně pochybuji, že mozek s tak dlouho omezenou aktivitou by pracoval normálně," říká pro časopis Týden zase psychiatr z bohnické léčebny Karel Nešpor.
Autorka článku také poukazuje na nedůvěryhodnost stránek a na to, že lze firmu kontaktovat pouze e-mailem. "Pár důvěřivců skočilo na lep podvodníkům a u zjišťování ohlasů a vybírání peněz firma také zůstane," shrnuje článek.
Tak uvidíme. Třeba je technologie IPECF (Internal Pulse Evaporating Cooling and Freezing) IceLiftu skutečně převratná. A třeba ne. Článek v Týdnu č. 47 (ten, kde je na obálce Jarek Nohavica) na stranách 20 a 21 ale určitě stojí za přečtení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rouko Rouko | E-mail | Web | 6. března 2012 v 23:55 | Reagovat

máš pěkný blog ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama