Projekt Ariadna popsal hibernaci lidí

25. září 2007 v 22:40 | ipot
Když se se známými bavím o možnostech hibernace lidí, mívají řadu zajímavých otázek. Na řadu z nich odpovídá studie projektu Ariadna.

Na projektu pracovala Katedra morfologických a biologických věd na Veronské univerzitě a výsledná zpráva, kterou najdete na odkazu v závěru tohoto článku, se problematice hibernace lidí věnuje z nejrůznějších stran. Včetně technické realizovatelnosti.
Tak třeba zmiňuje možnost vnutit lidskému tělu jinou základní teplotu, než je standardních cca 36 stupňů, a to prostřednictvím léků. Pro ochlazení těla pak navrhuje zvláštní oblek využívající ke chlazení tekutiny.
Studie řeší i problém mrznutí těla, ke kterému by nemělo dojít, aby nedošlo k nevratnému poškození organismu. Navrhuje vstříknout do krevního oběhu speciální chemikálie, zmiňován je například glycerol.
Další řešené otázky se týkají například změn metabolismu nebo změn v aktivitě jader buněk. Pokud vás toto téma zajímá a nemáte problém s angličtinou, studii naleznete zde (pozor, formát PDF).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 CyberMageFroll CyberMageFroll | Web | 28. září 2007 v 23:08 | Reagovat

Netvrdím, že v budoucnosti to nebude možné, ale zatím tzv. hibernace lidí je akorát způsob jak vytahat z bohatých hlupáků peníze:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama